W SP1 Głośno czytać każdy może!
O tym, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować,wie niemal każdy. Kluczem do sukcesu jest wiedza, a kluczem do wiedzy i sprawności umysłu jest właśnie czytanie – głośne czytanie.
O tym, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować,wie niemal każdy. Kluczem do sukcesu jest wiedza, a kluczem do wiedzy i sprawności umysłu jest właśnie czytanie – głośne czytanie.
W jesienną środę , 6 października 2021r., uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na wystawę malarstwa z akcentem poezji pt.: „ … a mnie jest szkoda lata”.
Tradycyjnie , z początkiem roku szkolnego w naszej ,,dwójeczce”, rozpoczęliśmy cykliczne spotkania z naszą higienistką p. Aliną Richter.
„Dlaczego ludzie uczą się matematyki? Aby nauczać innych” (Hugo Stainhaus) Uczenie tabliczki mnożenia powinno być prowadzone w taki sposób, by stopniowo tworzyć w umyśle dziecka całościowy obraz matematyki.
Zawody w biegu sztafetowym są stałym wydarzeniem sportowym, a tegoroczny finał „Sztafetowych Biegów Przełajowych” w kategorii „Igrzysk Dzieci” (kl. 5-6) oraz „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” (kl. 7-8) odbył się 5 października br.
4 października 2021 r. uczniowie klas III a i III b, pod opieką wychowawczyń, wybrali się na wycieczkę do Zamku Czocha. Dzieci wzięły udział w ,,Żywej lekcji historii”, podczas której przeniosły się do czasów średniowiecza.
Uzyskanie stypendium jest dla uczniów nie tylko nagrodą za dotychczasową pracę i wysokie wyniki w nauce, ale również motywacją do dalszego rozwoju. Stypendia to wspaniała zachęta do nauki, a ta przecież rozbudza w uczniach szeroko rozumianą ambicję.
We wrześniu , nasza ,,dwójeczka”, przyjęła w poczet swoich uczniów pierwszoklasistów, którzy przydzieleni zostali do trzech klas pierwszych. Był to szczególny dzień, który zawsze wzbudza wiele emocji i na długo pozostaje w pamięci każdego ucznia jak i jego rodziców.
Pod koniec września w naszej ,,dwójeczce”, odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas młodszych, w związku z akcją ,,Bezpieczna droga do szkoły”, które prowadziła pani Natalia Gołąb ze Straży Miejskiej w Lubaniu.
Jednym z założeń współczesnej szkoły jest wychowanie do wolności, aktywności czy uczestnictwa w systemie demokratycznym. Zdobycie kompetencji, które pozwalają dojść do zdolności realizowania stawianych sobie celów, mogą zapewnić wybory do Samorządu Uczniowskiego.